Wypożyczalnia mebli biurowych

Wypożyczalnia mebli biurowych

Wynajem mebli – o usłudze

Wynajem mebli kojarzone jest głównie z usługą najmu mebli na targi. eventy czy uroczystości. W tego typu usłudze przeważa krótki okres najmu – meble wynajmowane są na jeden lub kilka dni. Poszukując tego typu usługi zwykle wybieramy lokalne firmy. W przypadku najmu mebli biurowych usługa charakteryzuje się zupełnie innymi cechami.

Wynajem mebli do biura – usługa dedykowana dla firm

Z racji typu mebli wypożyczalnia mebli biurowych to oferta skierowana głównie do firm. Przedmiotem najmu są przede wszystkim stanowiska pracy : biurka lub benche z kontenerami, fotele biurowe i krzesła do biur. Dodatkowo w ofercie wypożyczalni można znaleść takie meble jak stoły konferencyjne, lady recepcyjne, szafy, mównice, krzesła socjalne. Głównymi najemcami są firmy prowadzące krótkoterminowe projekty , w przypadku których zakup mebli nowych jest nieopłacalny. Do drugiej grupy należą firmy które oczekują na wydanie powierzchni biurowej i gospodarują przestrzeń tymczasową na krótki okres czasu lub kontrahenci oczekujący na dostawę mebli zamówionych u producenta.

Wynajem mebli – czy to się opłaca?

Wynajem mebli na króki okres czasu jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż zakup mebli. Zakup najtańszego nowego stanowiska pracy to wydatek rzędu 400-500 złotych w przypadku wyboru opcji “marketowej” , w przypadku specjalistycznych mebli biurowych koszt może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Po krótkim okresie użytkowania mebli przedsiębiorca staje przed kolejnym problemem – co zrobić z meblami biurowymi? Można je sprzedać na rynku wtórnym, jednak biorąc pod uwagę obecną podaż mebli na rynku jest to proces czasochłonny i często trudno jest odzyskać zaintwestowane w meble środki finansowe. Dodatkowo niepotrzebne meble trzeba gdzieś przechować. Koszty transportu mebli i ich magazynowania to kolejne obciążenie dla firmy. Istnieje jeszcze możliwość utylizacji mebli, jednak utylizacja mebli w dobrym i bardzo dobrym stanie nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego.

Podsumowując, jeżeli potrzebujesz mebli do biura na krótki okres czasu, nie dłuższy niż pół roku to wybór opcji wypożyczenia mebli do biura jest dobrą decyzją.

W przypadku najmu na dłuższy okres czasu, warto rozważyć czy zamiast najmu mebli nie lepiej jest zdecydować się na zakup używanych mebli biurowych.

Wypożyczenie mebli – procedura

Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących wynajem mebli biurowych. Zwykle procedura jest bardzo podobna.

Po otrzymaniu oferty najmu podpisywana jest umowa a najemca zobowiązany jest wpłacić kaucję zwrotną która jest zabezpieczeniem transkacji.

Meble można odebrać z wypożyczalni samemu lub zdecydować się na usługę dostawy i montażu mebli – wtedy należy liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Więcej o ofertowanej przez nas usłudze najmu mebli biurowych przeczytasz TU.

 

Call Now Button