Tanie meble biurowe

Tanie meble biurowe czyli o tym czy warto oszczędzać urządzając biuro

tanie meble sala konferencyjna

Prowadząc biznes codziennie trzeba podejmować ważne z decyzje. Jedną z nich sa kwestie związane z zakupem mebli do biura. Czy warto zdecydować się na tanie meble biurowe, czy też zakup mebli droższych ale z wysokiej półki będzie lepszym wyborem – takie pytanie zadaje sobie nie jeden przedsiębiorca.

Czy wysoka jakość może iść w parze z niską ceną?

W przypadku mebli zwykle wysoka cena świadczy o bardzo dobrej jakości wykonania, materiału lub wyjątkowego designu. Podobnie powyższa kwestia wygląda w przypadku mebli biurowych – renomowani producenci używają wysokiej jakości płyt oraz elementów wykończeniowych. Decydując się na meble z niższej półki cenowej nie można oczekiwać iż wybrane przez nas meble będą posiadały cechy mebli z wyższej półki. Jedynym rozwiązaniem które pozwala pogodzić wysoką jakość z niską ceną jest zakup mebli używanych. Z racji faktu iż meble wysokiej jakości charakteryzują się długim cyklem życia, takie meble – nawet kupione z tzw. drugiej ręki posłużą nam o wiele dłużej niż ich tańsze na rynku pierwotnym odpowiedniki.

Tanie meble do biura – na co uważać

Gdy kupujesz tańsze meble na rynku pierwotnym należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego są wykonane. Kupując fotel obrotowy lub biurko warto przeczytać nasze poprzednie artykuły – znajdziesz je TU. W przypadku szaf i kontenerów zwróć uwagę na cokoły – powinny być solidne i zapewniać stabilość całej konstrukcji. Dodatkowo bardzo ważne są mechanizmy szuflad – prowadnice powinny być wykonane z metalu lub solidnego tworzywa. Korpusy mebli powinny być solidne, dodatkowo klejone co zabezpiecza całą konstrukcję.

Kolejny przykład stanowią stoły biurowe – tutaj jakość wykonania ma duże znaczenie. Jeżeli szukasz stołu którego będziesz używał okazjonalnie to wysoka jakość nie będzie Twoim priorytetem. Jeżeli jednak chcesz się długo cieszyć udanym zakupem to warto zwrócić uwage na kilka niuansów. Pamiętaj, że stoły konferencyjne renomowanych producentów nawet po latach użytkowania są w rewelacyjnym stanie technicznym i wizualnym. Wynika to przede wszystkim z jakości użytych materiałów i przemyślanego projektu.

Czego unikać kupując stół do biura?

Podstawowym elementem dobrej jakości stołu jest konstrukcja. Wybierając stół powinienieś zwrócić uwagę czy blat mocowany jest na ramie. Dodatkowo jezeli rama stołu jest spawana to możesz oczekiwać iż nośność i trwałość konstrukcji stołu będzie odpowiednia. Do ramy stołu powinny być montowane nogi – jeżeli więc masz do czynienia ze stołem bez ramy, z nogami montowanymi bezpośrednio do blatu to wiedz że takie rozwiązanie nie udźwignie dużego obciążenia. Zwykle producent stołu podaje w informacjach technicznych maksymalne obciążenie. Kolejna kwestia to typ okleiny blatu oraz jego grubość. Możesz zdecydować się na okleinę naturalną lub sztuczną. Każda z nich ma swoje wady i zalety o których przeczytasz w innych naszych artykułach.

Decydując się na zakup stołu konferencyjnego zwróć uwage na:

  • materiał z którego wykonany jest blat i podstawa stołu
  • wykończenie stopek – czy nogi blatu wykończone są stopkami z regulacją wysokości / poziomowania

Reasumując, decydując się na zakup mebli do firmy warto rozpocząc proces decyzyjny od określenia swoich oczekiwań.

Możesz zdecydować się na zakup mebli od wyspecjalizowanego producenta mebli biurowych. Jakość takich mebli będzie zupełnie inna niż biurko czy fotel kupione w sklepie sieciowym lub markecie.