Jak wybrać fotel obrotowy do biura

Fotel obrotowy do biura – jak wybrać?

Na rynku dostępny jest ogromny wybór foteli biurowych. Jak wybrać odpowiedni fotel obrotowy do biura? W poniższym artykule postaramy się pomóc w wyborze przed którym stoi każdy kupujący.

Zasada nr 1: Fotel obrotowy to najważniejszy element stanowiska pracy

Urządzając biuro należy kierować się przede wszystkim komfortem i wygodą użytkowanych mebli. Biorąc pod uwagę,iż w pracy biurowej przeważającą część czasu spędzamy w pozycji siedzącej kwestia wpływu użytkowanych przez nas mebli  na nasze zdrowie jest kwestią priorytetową. O ile przy wyborze biurka czy szaf do biura można kierować się względami ekonomicznymi czy estetycznymi , to w przypadku krzeseł i foteli biurowych zdecydowanie najważniejszy jest komfort.

Zasada nr 2 : Czym więcej funkcji posiada fotel obrotowy tym większa ergonomiczność

Ergonomiczny fotel biurowy to taki fotel który zapewnia komfort nawet przez dłuższy czas pracy. Dzięki takim funkcjom jak regulacja wysokości siedziska, regulacja wysokości podłokientików czy regulacja oparcia można dostosować fotel do wysokości osoby siedzącej. Kolejne funkcje oferowane przez producentów jak regulacja głebokości siedziska, regulacja kąta pochylenia siedziska i oparcia czy regulacja podłokietników w poziomie daje możliwość ustawienia odpowiedniej pozycji według indywidualnych preferencji użytkownika. Najwyższy komfort zapewnia możliwość regulacji wysokości podparcia lędźwiowego, stosowane przez producentów mechanizmy synchroniczne czy też w wybranych modelach regulacja zagłówka. Podsumowując im więcej funkcji będzie posiadał fotel który wybierzesz tym wygodniejsze będzie jego użytkowanie.

 

fotel do biura
Fotel ergonomiczny do biura Bejot Eleven.
dobry fotel obrotowy
Fotel biurowy Sitag World 102020
Fotel obrotowy ProfiM Veris Net
Fotel ProfiM Veris Net

 

 

 

 

 

 

 

 

Zasada nr 3: Wybierz fotel obrotowy renomowanego producenta

Podstawową kwestią przy wyborze fotela obrotowego jest jakość – tą najwyższą moga zapewnić tylko renomowani producenci specjalizujący się w produkcji mebli biurowych. Kwestia jakości użytych materiałów – od tapicerki po elementy z tworzywa i metalowe , ma wpływ na komfort i długość użytkowania fotela. Jeżeli więc szukasz fotela w nowoczesnym wzornictwie, spełniającego najwyższe normy , bezawaryjnego oraz takiego który posłuży Ci przez długie lata – zapewni Ci to fotel biurowy wyprodukowany przez wyspecjalizowanego producenta . W katalogu ofert producentów znajdziesz odpowiedni fotel obrotowy – od podstawowych krzeseł pracowniczych, przez ergonomiczne fotele menadżerskie po klasyczne i komfortowe fotele gabinetowe.

Zasada nr 4 – rozważnie podejmij decyzję o kolorze tapicerki

Zamawiając fotel możesz dokonać wyboru typu i kolorystyki tapicerki fotela. Wybór typu użytej tkaniny jest kwestią indywidualną – zwykle typy tapicerek podzielone są według kategorii cenowych. Każda tkanina dostępna jest w zróżnicowanej palecie kolorystycznej. Decyzję o kolorze tkaniny należy podjąć bardzo rozważnie. Kolory jasne, jak żółty czy jasno zielony mogą stanowić ciekawy element wystroju wnętrza biurowego, jednak ich podatność na zabrudzenia może być kłopotliwa w dłuższej perspektywie czasu. Kolory klasyczne, jak czarny, odcienie szarości czy niebieskiego to kolory neutralne- dobrze komponują się w przestrzeni biurowej i nie wymagają dużo zachodu przy czyszczeniu czy praniu.

Fotel biurowy obrotowy
Fotel ProfiM Raya 21S
Fotele używane do biura
Fotel ProfiM Olo 11E
Używane fotele biurowe
Fotel Kleiber X Site

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Używane fotele biurowe – alternatywa dla nowych foteli

Możesz zamówić nowe fotele u producenta, jeżeli jednak zależy Ci na oszczędności i czasie warto rozważyć zakup używanych foteli biurowych.

Co zyskujesz? Podstawowym atutem używanych foteli biurowych jest cena, zwykle koszt używanego fotela obrotowego kształtuje się na poziomie 20%-50% ceny fotela nowego. Cena jest wypadkową takich czynników jak wiek czy stan foteli.

Dodatkowym atutem jest dostępność foteli “od ręki”oraz fakt iż fotele są już złożone – nie musisz więc martwić się o montaż fotela obrotowego.

Na co uważać kupując używany fotel biurowy?

Zwróć uwagę na stan fotela – zwłaszcza istotne jest prawidłowe działanie wszystkich mechanizmów. Dodatkowo ,dla własnego komfortu sprawdź jakość tapicerki oraz sprężystość gąbki w siedzisku i oparciu – może się zdarzyć iż  w wyniku nieprawidłowego działania poprzednich właścicieli lub sprzedawców ( np. przez niewłaściwe pranie foteli biurowych), gąbka posiada odkształcenia lub zniekształcenia co będzie miało wpływ na wygodę użytkowania – odształcenia będące wynikiem magazynowania czy transportu mebli nie stanowią problemu ponieważ z czasem gąbka wróci do swojego pierwotnego kształtu, jednak w wyniku nieprofesjonalnego prania lub zastosowania nieodpowienich detergentów,  gąbka w tapicerce może stracić na sprężystości i nigdy nie powrócić do swojej pierwotnej formy. Pamiętaj żeby kupować fotele używane ze sprawdzonych źródeł.

Aktualną ofertę foteli używanych Kruger Global znajdziesz TU

Więcej o Kruger Global przeczytasz TU