Domowe biuro – jak urządzić home office

Jak urządzić domowe biuro

biuro w domu jak urzadzic
Domowe biuro – jak urządzić swoją własną przestrzeń do pracy.

Domowe biuro to ważne miejsce dla osób prowadzących firmę we własnym mieszkaniu lub wykonujących pracę zdalną. O tym jak ważna jest prawidłowa aranżacja miejsca pracy w domu wie każdy kto choć raz podjął się wykonywania obowiązków zawodowych ze swojego miejsca zamieszkania. Jeżeli na własnej skórze przekonałeś się że praca z domowej kanapy nie sprzyja koncentracji i efektywnej realizacji zaplanowanych zadań to przeczytaj nasz poradnik jak urządzić biuro w domu lub mieszkaniu.

Odpowiednie miejsce

Home office czyli biuro w domu to rozwiązanie cieszące się rosnącą popularnościa nie tylko wśród freelancerów czy prywatnych przedsiębiorców ale również pracowników firm. Urządzając przestrzeń do pracy we własnych czterech śćianach należy wybrać odpowiednie miejsce zapewniające komfort i ciszę. W najlepszej sytuacji są właściciele dużych domów lub apartamentów. Dysponując sporym metrażem lokalu bez problemu można sobie pozwolić na wydzielenie osobnego pomieszczenia wyłącznie w celach zawodowych.

Jeżeli należysz do szczęściarzy którzy mogą sobie pozwolić na własny gabinet w domu to do dyspozycji masz szeroki wybór mebli gabinetowych. Aranżując gabinet powinieneś kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami oraz charakterem swojej pracy. Wybierz pomieszczenie które zagwarantuje Ci komfort pracy i będzie odpowiednio odizolowane od pozostałych części domu użytkowanych przez innych domowników. Pamiętaj żeby wybrać pokój odpowiednio doświetlony z dostępem do światła dziennego i możliwością wywietrzenia. Często zapominamy jak ważne dla naszego komfortu są światło i świeże powietrze. Jednocześnie wybrane miejsce powinno zapewnić Ci spokój i ciszę niezbędne do skupienia i ważnych rozmów telefonicznych.

Aranżacja miejsca pracy w mniejszym lokum jak mieszkaniu jest trudniejsza. Co nie oznacza że Twoja praca będzie mniej efektywna. Urządzając przestrzeń do pracy w standardowym m2 lub m3 będziesz musiał wykazać się większą pomysłością i innowacyjnością. Efekt odpowiedniego zaprojektowania kącika do pracy może w takim przypadku przynieść niespodziewane ciekawe efekty. Wystarczy znajomość podstawowych zasad ergonomii oraz wyczucie stylu. Wybierając miejsce do pracy w mieszkaniu postaraj się przestrzegać kilku zasad. W miarę możliwości wybierz najspokojniejsze miejsce w domu. Jeżeli nie mieszkasz sam weź pod uwage potrzeby i wymagania pozostałych domowników. Nie polecamy pracy w salonie. W ciągu dnia salon i kuchnia stanowią centrum mieszkania, co wiąże się z dużą ilością czynników rozpraszających. Jeżeli posiadasz małe mieszkanie to wybór sypialni będzie z pewnością lepszym wyborem.

Home office – aranżacja miejsca pracy

Po wybraniu odpowiedniego miejsca do pracy pozostaje kwestia odpowiedniej aranżacji. Decydując się na charakter wnętrza do pracy powinno się wziąć pod uwagę styl całego mieszkania lub domu. Jeżeli Twój dom to zabytkowy budynek pełen bogato zdobionych wnętrz z meblami z dawnej epoki to aranżując gabinet postaw na antyki lub meble stylizowane. Jeżeli mieszkasz w bardziej nowoczesnych wnętrzach to dobrym wyborem bedą meble zgodne z najnowszymi trendami wzornictwa.

Warto zwrócić uwagę na kolor ścian oraz dodatki które nadzadzą wnętrzu charakter. Urządzając biuro w domu nie bój się dywanów ani roślin, ponieważ są one istotnym elementem każdego wnętrza. Zieleń roślin doniczkowych doda Twojemu miejscu pracy świeżości. Świetnym pomysłem jest umieszczenie na ścianach dekoracji – obrazów lub zdjęć. Co więcej nietuzinkowa lampa biurkowa to nieodłączny element domowego biura.

Urządzając biuro w domu możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. W przeciwieństwie do powierzchni komercyjnych home office to przestrzeń dla Ciebie. Zwykle prowadząc firmę w domu nie przyjmujemy tu klientów ani nie prowadzimy ważnych spotkań biznesowych. Ze względu na powyższe możesz pozwolić sobie na całkowitą wolność w kwestii dodatków. W Twoim domowym biurze to Ty masz się czuć w nim dobrze!

Meble do domowego biura

Biurko i fotel – najważniejsze meble w home office

praca z kanapy - osoba siedząca na kanapie z laptoem na kolanach
Praca z kanapy nie jest dobrym rozwiązaniem długofalowym.

Kanapa lub łóżko w Twoim domu są z pewnością bardzo wygodne. Jednak nie są przeznaczone do dłuższej pracy. Jeżeli kiedykolwiek pracowałeś siedząc w domowych pieleszach to z pewnością wiesz jaki dyskomfort może spowodować dłuższe przebywanie w jednej pozycji w łóżku lub na sofie. Dlatego tak ważne jest zagospodarowanie domowej przestrzeni do pracy w odpowiednie meble. Dobrze urządzone miejsce pracy jest ergonomiczne i zapewnia Ci komfort przy wielogodzinnej pracy. Podstawą wygodnej pracy jest odpowiednio dobrane biurko i krzesło do pracy.

Biurko do pracy w domu

Wybór odpowiedniego biurka do pracy w domu to połowa sukcesu. Decydując się o zakupie biurka warto kierować się kilkoma zasadami o których przeczytasz TU.

Na rynku znajdziesz bogaty wybór biurek i stołów do pracy. W dzisiejszych czasach wiele osób w ramach osobistych decyzji proekologicznych decyzuje się na zakup mebli używanych. Poszukując idealnego biurka do swojego gabinetu możesz więc korzystac nie tylko z tradycyjnych sklepów sieciowych lub z oferty producentów meblowych ale również z oferty mebli używanych.

W domowym biurze w zależności od charakteru pomieszczenia świetnie zdadzą egzamin biurka nowoczesne, industrialne jak również meble vintage, odnowione biurka antyczne które znajdziesz w wyspecjalizowanych sklepach z meblami używanymi lub na portalach z ogłoszeniami.

Firma Kruger Global specjalizuje się w używanych meblach dla firm – jeżeli więc poszukujesz idealnego biurka do swojej firmy zobacz naszą ofertę >>

Krzesło lub fotel do biurka

W swoim domowym biurze będziesz prawdopodobnie spędzał dużo czasu. W zależności od branży i typu działalności być może zdarzy Ci się kilka długich wieczorów spędzonych nad jednym projektem. Planując zakupy do swojego biura pamiętaj więc o swoim kręgosłupie i postaw na ergonomiczne siedzisko.. Komfort fizyczny i psychiczny podczas pracy to podstawa!

O tym jak wybrać odpowiedni fotel bo biurka pisaliśmy już tutaj >>

Krzesło a fotel do biurka – różnica jest ogromna

Zapewne poszukując odpowiedniego siedziska do pracy za biurkiem gubisz się w ilości propozycji. Często spotykanym rozwiązaniem jest użytkowanie klasycznego krzesła stacjonarnego jako siedziska przy biurku. Pamiętaj ,że jest to rozwiązanie krótkotrwałe i zda egzamin jedynie w przypadku jeżeli zasiadasz do pracy na krótko lub nie spędzasz wielu godzin przed komputerem.

Podsumowując, jeżeli w swoim domowym biurze będziesz spędzał wiele godzin w pozycji siedzącej to rozważ zakup fotela obrotowego. Twój kręgosłup Ci za to podziękuje.

Pozostałe meble do biura w domu

Kolejnym ważnym elementem mebli potrzebych w pracy są meble do przechowywania. Jeżeli mieszkasz w domu z dziećmi to zapewne wiesz jak ważne jest zabezpieczenie ważnych dokumentów przez małymi rączkami 🙂

Dysponując małą ilościa miejsca zdecyduj się na kontenerek podbiurkowy. Ten mały mebel z szufladkami potrafi zmieścić zadziwiającą ilość rzeczy. Dodatkowo posiada kółka więc możesz go ustawiąc w dowolnym miejscu w miarę potrzeb. Co najważniejsze większośc kontenerów biurkowych na rynku posiada kluczyk i system blokad – Twoje dokumenty będą więc bezpieczne. W ofercie Kruger Global znajdziesz bogaty wybór kontenerów mobilnych.

Jeżeli posiadasz duże ilości segregatorów i teczek warto rozważyć zakup szafy lud regału do swojego domowego biura. Tutaj wybór też jest ogromny i zakup odpowiedniego mebla do przechowywania powinieś dostosować do swoich osobistych preferencji.

Domowe biuro – podsumowanie

Reasumując aranżacja biura we własnym domu to wyzwanie. Jednocześnie urządzanie własnej przestrzeni daje dużo satysfakcji ponieważ możesz spersonalizować miejsce w którym spędzasz sporą część swojego czasu.

Zobacz przygotowaną przez nas galerię zdjęć z inspiracjami aranżacji biura w domu.

tanie meble sala konferencyjna

Tanie meble biurowe

Tanie meble biurowe czyli o tym czy warto oszczędzać urządzając biuro Prowadząc biznes codziennie trzeba podejmować ważne z decyzje. Jedną z nich […]